П`ятниця, 26.04.2024, 20:03
Вітаємо ГістьRSS

Оголошення
Меню сайту
Знайдіть нас у Google+

Структура школи

Навчання – це процес безперервний, який починається з моменту народження дитини і продовжується все життя. Але основних знань дитина набуває саме в школі. І саме цей етап має важливі наслідки для життя людини і суспільства.Сьогодні Україна   прагне до створення нової освітньої системи, яка б поєднала у собі національні традиції та основні досягнення світової педагогічної думки. Тому основним завданням освіти визначено виховання здорової та компетентної особистості. А це означає, що сучасна освітня установа зобов'язана створювати умови для розвитку дитини відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей; розвивати інтелектуальну і емоційну сфери дитини, закладати і формувати ціннісні орієнтири, прищеплювати і розвивати вміння спілкуватися. Крім цього на школу покладається створення умов для професійного самовизначення, що передбачає реалізацію профільного навчання та включення кожного учня в систему ранньої предметної орієнтації.Тому основною стратегічною метою розвитку нашої школи є - створити комфортні умови навчання та виховання, які дозволяють кожній дитині реалізувати свої здібності.


Початкова школа (1-4 класи)

Природно, що в цей період приділяється чимало часу для вирішення основних завдань освітнього процесу - формування необхідних умінь і навичок. Але одночасно з цим прикладається величезна кількість зусиль для розвитку пізнавальної мотивації і комунікативних умінь, які на наступних етапах навчання  допоможуть дитині,   повірити в те, що освітній процес  може   бути   успішним та цікавим і приносити тільки радість.

Методика викладання предметів  в молодшій школі є повністю традиційною і забезпечує достатню освітню базу для успішного подальшого навчання. Але, враховуючи бажання батьків і самої дитини, можливе навчання з залученням розвиваючих технологій та  більш глибоке вивчення матеріалу з деяких дисциплін. Крім того на цьому етапі  навчання школярі можуть відвідувати курси  з основ комп'ютерної грамотності, спортивні секції та різноманітні гуртки художньої спрямованості та приймати участь в дослідницькій діяльності.


Основна школа (5-9 класи)  

У цей період навчання дитина повинна визначитися з основним напрямком своєї майбутньої професійної діяльності, а відповідно окреслити коло дисциплін, які на подальших етапах будуть вивчатися поглиблено. Основне завдання школи і вчителів допомогти зробити правильний вибір. Саме тому в цей період дуже важливо надати   можливість спробувати себе в різних сферах діяльності: гуманітарна, точних наук, технічна. Для успішної реалізації цього завдання передбачено додаткові заняття, предметні факультативи, гуртки та секції, які дозволяють не тільки поглибити знання, а і визначитися з перевагами, що в подальшому дасть змогу до чіткого окреслення зв'язків розвиваючих предметів з дисциплінами, необхідними для отримання майбутньої професії.

Такий підхід забезпечує повноцінне формування вміння усвідомленого і обґрунтованого самовизначення і, як наслідок, правильного вибору відповідного профілю навчання   у старшій школі, а також формування необхідних життєвих компетентностей.Також на цьому етапі навчання розвиваються і поглиблюються основні цілі і завдання молодшої школи: формування ціннісних орієнтирів, які обов'язково включають в себе усвідомлення значення інтелектуального розвитку та високого загальнокультурного рівня, а також їх необхідності для успішної самореалізації в майбутньому.

До вищесказаного можна додати, що педагогічний колектив школи докладає дуже багато зусиль не тільки для отримання знань, розвитку необхідних компетентностей та формування позитивного ставлення до школи, а й для створення умов, які дадуть можливість кожному учневі використовувати технології успіху, освоєння яких було розпочато в молодшій школі.

Період навчання в 8-9 класах – є періодом ранньої спеціалізації. Саме в цей час створюються класи допрофільної підготовки, але, при необхідності , на базі загальноосвітніх класів може продовжуватись процес самовизначення учнів, розпочатий в попередні роки.


Старша школа

Старша школа – це не тільки здобуття знань. Це ще і психологічна підготовка до вступу у доросле життя. Основним напрямком розвитку старшої  ланки школи  є створення таких психолого-педагогічних умов, при яких кожен учень має усвідомити, що він вибирає свій життєвий шлях, який при належному відношенні обов’язково буде успішним. В цей період навчання дуже вагоме значення має  системний підхід до формування  та розвитку  змістовної  та практичної  сфер діяльності учня. Не менш важливою є і реалізація міжпредметних зв'язків, що веде до формування цілісної гармонійної картини світу з повноцінним відображенням в ній світу культури, світу людини. Саме такий підхід до викладання реалізується в нашій школі вже на протязі багатьох років. Результатом є усвідомлений і компетентний  вибір  учнями     профільного навчання і успішне професійне і життєве самовизначення випускників.

Звертаємо увагу, що вибір профілю навчання – це результат довготривалої праці та психологічних досліджень, адже тільки правильний вибір сприяє здійсненню учнем успішного подальшого освітнього та професійного шляху.

Навчальний процес в старшій школі , як і на попередніх етапах, будується на основі фундаментальних принципів навчання: науковості, послідовності, наочності, практичної спрямованості, провідної ідеї розвитку мислення і способів пізнання, духовної і освітньої значущості активності і самостійності дитини. В цей період  широко використовуються такі  нетрадиційні форми викладання, як лекція, семінар, практикум, що дозволяє не тільки повноцінно оволодіти навчальним матеріалом, а і отримати можливість розкриття індивідуальних  здібностей. Крім того подібні форми роботи дозволяють здобути навички само презентації, вміння аргументовано вести  діалог, активно  взаємодіяти з іншими, об'єктивно оцінювати себе, що, безумовно,  стане в нагоді в подальшому житті і відіграє не останню роль успішній самореалізації.

На головну

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наші земляки

Ігор Лобортас провідний український митець-ювелір

Ю.О.Дяченко лікар, художник декоративно-прикладного мистецтва.

Юрій Журавель гурт OT VINTA.


 При використанні матеріалів сайту, посилання на 12g.at.ua обов'язкове. Украина онлайн