Субота, 04.05.2024, 17:03
Вітаємо ГістьRSS

Оголошення
Меню сайту
Знайдіть нас у Google+

Дитячий суїцид: причини та шляхи вирішення проблеми

Що може бути страшніше, ніж смерть дитини? Тільки самогубство дитини…

  За даними статистки в останні десятиліття в кілька разів зросла кількість дітей, які втекли від батьків, зникли  безвісті, багато з них стали жертвами злочинів, але не зменшилась і кількість тих, хто вчинив самогубство. 
  Правоохоронці стверджують, що основною причиною є жорстоке поводження дорослих і однолітків, провокування дітей на втечу і, нерідко, підштовхування їх до суїциду. Можна добавити ще одну важливу причину – майже повна відсутність належного сімейного та суспільного виховання, незнання своїх прав. 
  Психологічний сенс суїциду найчастіше полягає в знятті емоційної напруги, втечі від тієї ситуації, в якій він опинився. Частіше за все до суїциду підштовхують сильні душевні страждання, стресові стани і відчуття неможливості зміни ситуації своїми силами. 
  За даними статистики більша частина з тих, хто робив спробу покінчити життя самогубством, страждали психічним захворюванням чи перебували в стані важкої депресії і своє майбутнє бачили тільки в чорних кольорах. 
Що стосується молоді, то тільки приблизно 10%   мали твердий намір піти з життя, а суїцидальна поведінка решти – це залучення уваги батьків, педагогів і навіть друзів до себе, до своїх проблем. Це своєрідний протест проти бездушності, байдужості, цинізму і жорстокості дорослих. Вирішуються на такий крок, як правило, замкнуті, ранимі по характеру підлітки від відчуття самотності, власної непотрібності, стресів і втрати сенсу життя. 
  Діти самогубці частіше позбавлені батьківської уваги і турботи, в 75% їх батьки розлучені та проживають окремо, але 62% самогубств дітей пов'язано з сімейними конфліктами і неблагополуччям, боязню насильства з боку дорослих, нетактовним поведінкою окремих педагогів, конфліктами з вчителями, однокласниками, друзями, черствістю і байдужістю оточуючих. 

Психодіагностика суїцидальної поведінки

  Майже кожен, хто всерйоз думає про самогубство, так чи інакше дає зрозуміти оточуючим про свій намір: це можуть бути  ледве помітні натяки, або не приховані загрози. Слід пам’ятати, що самогубства  не виникають раптово, вони є останньою краплею. Майбутні самогубці шукають можливість висловитися і бути вислуханим, але частіше за все їх не чують. А своєчасна психологічна підтримка, добра участь, порада у важкій життєвій ситуації може допомогти уникнути трагедії.  

Шановні батьки!

Будьте уважні до своїх дітей, цікавтеся їх успіхами і невдачами в школі, в спілкуванні в компаніях дорослих і однолітків. 
Саме ми, батьки, повинні вчасно помітити сталися з дитиною зміни: його стан стривоженості, пригніченості, бажання усамітнитися, або навпаки довіритися комусь дуже близькому.
Не залишайтеся байдужими до проблем дитини, завжди знайдіть варіант розумного рішення і допоможіть дитині знайти вихід з важкої ситуації.
Пам'ятайте просте і мудре правило: в родині повинні бути два почуття - любов і повага. Любіть своїх дітей, і тоді вони будуть вас поважати.

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наші земляки

Ігор Лобортас провідний український митець-ювелір

Ю.О.Дяченко лікар, художник декоративно-прикладного мистецтва.

Юрій Журавель гурт OT VINTA.


 При використанні матеріалів сайту, посилання на 12g.at.ua обов'язкове. Украина онлайн